تحقیق بهینه سازی کنداسورهای لوله پرّه دار با سیستم هوشمند

تحقیق بهینه سازی کنداسورهای لوله پرّه دار با سیستم هوشمند
رشته تحصیلی : پژوهش

فرمت فایل : doc

تعداد صفحات : 16

حجم فایل (به کیلوبایت) : 2822

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 2500 تومان

خرید و دانلود

بهینه سازی کنداسورهای لوله ـ پرّه دار با استفاده از یک سیستم هوشمند

خلاصه :
مسیر عبور مبّرد ( تعداد pass ) تأثیر قابل توجهی بر روی ظرفیت مبدل می گذارد . یک مهندس طراح به طور معمول یک مسیر عبور برای مبرد مشخص می کند و با استفاده از یک مدل شبیه سازی شده و یا یک تست آزمایشگاهی از درستی تصمیم  خود یقین حاصل می کند . فر آیند بهینه سازی مسیر حرکت جریان با استفاده از تکنیک های جستجوی هوشمند می تواند بهبود پیدا کند . این مقاله تجربیاتی را همراه با یک برنامه بهینه سازی هوشمند متفاوت و جدید ارائه می کند . ISHED  یک سیستم هوشمند برای طراحی مبدل های حرارتی است ، این سیستم به کار گرفته شده است تا با طراحی مسیر عبور جریان مبرد در کنداسورهای لوله ـ پرّه دار ظرفیت آنها رابه حداکثر برساند .
...
مسیر های بهینه سازی با مبرّد ها ی R600a ، R134a ، R290 ، R22 ، R410 و R32 نشان دادکه مبردهای با فشار اشباع بالا ، از ساختار محدود مدار ، بیشتر از مبرّد های R600a ، R134a با فشار اشباع پایین ، سود می برند .
نسبت ظرفیت کندانسور برای بهترین سیال عامل یعنی R32 و بدترین سیال عامل یعنی R600a ،  18/1  بود . بهترین عملکرد مبرّد های با فشار اشباع بالا در مبدل حرارتی ، این فرصت را می دهد تا مشکلات Cop تئوری این مبرّد ها را درسیکل های ترکیبی بخار نسبت به سیالاتِ ( مبرّد ها ) با فشار اشباع پایین کاهش دهیم .
...16 2500